‘Ajo ka 3 fëmijë, burri se kënaqte, i tregova teknikën time ‘sekrete”. 27 vjeçari: Sa herë që…unë e ‘çmontoj fare’…Në rubrikën Deidre të “The Sun”, një djalë 27-vjeçar, tregon dilemën e madhe e të cilën po përballet. Ai ka rënë në dashuri me kolegen e tij të martuar, dhe e do vetëm për vete. Nga ana tjetër ajo ka 3 fëmijë dhe nuk e lë dot familjen. Kështu ai ka kërkuar ndihmën e psikologes duke i rrëfyer ngjarjen si më poshtë:“Po bie keq në dashuri me një kolegen time çdo ditë. Sa herë që bëjmë sekssa vjen dhe bëhet më mirë. Unë jam 27-vjeç, dhe punoj në fushën e marketingut. Nga ana tjetër e dashura ime është 35-vjeç dhe përsëri ja del të përshtatet në sektorin e marketingut. Ajo duket kaq e freskët dhe kaq e bukur, sa turpëron edhe vajzat e reja. Herën e parë që e pashë, nuk po ja shqisja sytë, dhe në fund të javës e kisha ndarë mendjen që ajo ishte perfekte për mua. U tmerrova kur dikush më tha që ajo ishte e martuar dhe kishte 3 fëmijë. Kur ajo pranoi të vinte për të pirë diçka me mua dhe mikun tim u habita.
Gjatë mbrëmjes ajo po flirtonte me mua, dhe kështu flirtova edhe unë. Asgjë nuk ndodhi atë natë, por unë ndjeva një lidhje të thellë mes nesh, dhe e dija që ishte thjesht çështje kohe. Një mbrëmje të premte, ajo më kërkoi mua ta ndihmoja me kompjuterin e saj. Ajo më tha se burri me fëmijët kishin shkuar te mamaja e tij dhe nuk do të vinin deri të nesërmen.
Sapo shkova atje ajo më shërbeu një birrë dhe biseduam për pak. Ajo më tregoi se martesa e saj ishte e vetmuar dhe e ftohtë. Ajo gjithashtu më rrëfeu se i mungonte vëmendja, dhe se rrallë bënin seks. E përqafova, dhe ajo më puthi. E shtrëngova fort, dhe më pas përfunduam duke bërë seks. U ndjeva kaq mirë. Që prej asaj dite kemi një lidhje pasioni. Ajo vjen në shtëpinë time sa herë të mundet. Unë tani e dua çmendurisht, dhe e dua vetëm për vete. I kam kërkuar të ndahet, dhe ajo më tha se dëshiron shumë të jemi bashkë, por nuk mund t’ia thyej zemrën 3 djemve të saj. Nuk di çfarë të bëj”, përfundon letra e tij.