Ah tm.err/ Djali i biznesmenit të njohur pë.r.plas për v.dekje 25-vjeçarin, e tërhoqi zvarrë, del FOTONjë aksident tragjik ka tmerruar Ekalin e Greqisë mbrëmjen e djeshme, ku një 25-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e përplasjes fatale.Mediat greke bëjnë me dije se një 19-vjeçar me mjetin Mercedes GLE 3500, djali i një biznesmeni të njohur në Greqi, teksa po kthehej nga palestra nuk ka parë tabelën e “STOP”,  ka kaluar dhe ka përplasur 25-vjeçarin, Fotis-Floidi Perdretsa i cili po udhëtonte me motor.19-vjeçari është arrestuar dhe ndodhet në paraburgim.

Ekspertiza pritet të përfundojë, në mënyrë që të mbyllet çështja, pasi hetimi është ndërmarrë nga Policia Rrugore e Kifissia, e cila po shikon me vëmendje rrethanat e sakta nën të cilat ndodhi aksidenti, në kryqëzimin e Rrugës Theseos.