“8 Qershori po afron”/ Ilir Meta sapo lëshoi paralajmërimin, ja ç’do ndodhë….Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në rrjetin social  Facebook ka reaguar përshëndetuar mesazhet e dhënë ditën e djeshme nga komisioneri për zgjerimin Varhelyi por dhe nga Soreca për Reformën Zgjedhore.STATUSI NGA ILIR METAMesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.

8 qershori po afron!

Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!